ЖК Приватный от $715 за м2
Бесплатно после регистрации

Як узаконити будинок в Україні

21.09.2023 | 18:27 Раздел: Строительство Законодательство Источник: meget.kiev.ua

Узаконення будинку в Україні - це важлива процедура, яка гарантує ваші права як власника та забезпечує безпеку та легальність вашої нерухомості. Хоч цей процес може бути тривалим та вимагати фінансових зусиль, він є важливим кроком у забезпеченні вашого майбутнього та забезпеченні власної спокійності.

Узаконити будинок важливо, адже це надає правовий статус будівлі.  Розгляньмо шляхи  узаконення та користь, які вона приносить.

  1. Будівельна амністія:  Процедура амністії визначається законодавством та регулюється відповідними нормами. Під амністію підпадають індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані (без оформлення дозвільних документів) у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року, за умови, що вони збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення.
  2. Спрощений порядок:  Реєстрація права власності без прийняття в експлуатацію — для об'єктів (без обмежень по площі) збудованих до 05.08.1992 року.
  3. Загальна процедура: Якщо будинок не підпадає під будівельну амністію, та спрощений порядок, варто скористатися варіантом оформлення документів за процедурою нового будівництва. Тобто, першим етапом реєструється схема намірів забудови зем. ділянки (реєструється будівельний паспорт, якщо до 500м2), та подається повідомлення про початок буд. робіт в ЦНАП чи в ел. формі.  З подальшими кроками можливо ознайомитися на сайті: https://unidoc.com.ua/ru/uzakonit-samostroj/
  4. Через суд: У деяких випадках, коли інші способи не застосовуються, власники будинків можуть подавати позови до суду для отримання правового статусу своєї нерухомості. (З подальшим введенням такого об'єкта в експлуатацію, згідно з положеннями Постанови КМУ №461 від 13.04.2011 року).

узаконити будинок

Користь узаконення будинку:

  1. Правовий статус: Узаконення надає вашій будівлі правовий статус та захист від незаконних дій третіх осіб.
  2. Підвищення вартості: Узаконена нерухомість має вищу ринкову вартість, що може бути корисним у разі продажу або оренди.
  3. Соціальні вигоди: Узаконення дозволяє отримати доступ до комунальних послуг, які можуть бути недоступні для незаконних будівель.
  4. Безпека: Законна будівля відповідає будівельним стандартам і безпеки, що забезпечує безпечні умови для проживання.
  5. Уникнення правопорушень: Узаконення дозволяє уникнути правопорушень і можливих судових справ, пов'язаних з незаконною будівлею.

Узаконення будинку - це важливий процес, який можна реалізувати як самостійно, так і з допомогою спеціалізованих компаній. Вибір між цими двома варіантами залежить від вашого бажання та готовності вкласти час і зусилля в процедуру узаконення. Самостійний підхід може здатися більш витратним за часом і зусиллями, але він може бути варіантом для тих, хто ретельно ознайомився з вимогами та законами, пов'язаними з узаконенням нерухомості. З іншого боку, спеціалізована компанія, яка має досвід у цій галузі, може вести вас крізь весь процес, зменшуючи бюрократичні перешкоди та забезпечуючи більшу ефективність. Тому, обираючи спосіб узаконення свого будинку, важливо враховувати власні можливості та ресурси.

Rss лента статей Просмотров: 318
image