Технічні засоби дозволяють створити штучний світ, занурити в це середовище людину, дозволити їй взаємодіяти з нею та вносити зміни. Віртуальна реальність дозволяє задіяти всі відчуття людини. Вона створює альтернативний всесвіт, імітує перебування в ньому у реальному часі.
Віртуальна та доповнена реальність використовується не лише для перегляду фільмів чи занурення в сюжет відеоігор. Індустрія розваг першою опанувала віртуальну реальність, але технологія розповсюджуються і за її межі:
Відчуття присутності в віртуальному світі створюється шляхом впливу на різні органи чуття та ізоляції подразників реального світу. Для досягнення потрібного ефекту використовують окуляри та шоломи. В роботі гаджети використовують єдину технологію: на кожне око пристрій видає картинку. Деталі зображення відрізняються, об’єднуючи їх, мозок створює відчуття об’єму. Пристрої блокують здатність бачити щось поза межами екранів, концентруючись на віртуальному оточенні.
Для перегляду відео та ігор можна купити vr окуляри. Вони розраховані на роботу разом зі смартфоном. Для трансляції зображення використовують його дисплей, звук відтворюють динаміки телефону. Для створення об’ємного зображення дисплей ділиться на дві частини, картинка з кожної подається на окрему лінзу.
Для більш реалістичних відчуттів можна купити віар шолом. В шоломі за трансляцію зображення відповідають два окремих дисплея, є вбудована стереосистема. Для додаткових функцій є датчики та контролери. Вони відстежують та транслюють у віртуальну реальність рухи користувача. Шоломи взаємодіють з ПК, ігровими консолями, працюють автономно.
Окуляри дозволяють бути присутнім в середині віртуальної реальності, шолом дозволяє взаємодіяти та змінювати її.
Для занурення в віртуальну реальність можна купити вр пристрої з різними характеристиками. На ступінь занурення впливають такі аспекти:
от 20'692 грн/м2
от 20'692 грн/м2
от 20'692 грн/м2