Риелторы Киева выбрать компанию
Лучшие адвокаты найти или добавить
Лучшие нотариусы найти или добавить
Бесплатно после регистрации

Позовна заява про відшкодування майновой шкоди, завданої внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезбеки

 Позивач:  До ___________ міськрайонного суду
___________ області 

Попова Тетяна Борисівна,
яка проживає за адресою: вул. К. Маркса, буд. 55, кв.1,
м. ___________ ___________ обл., поштовий індекс _____
 Відповідач: Ліфиренко Іван Борисович,
який проживає за адресою: вул. С. Маршака, буд. 1,
с. ___________ ___________ району ___________ обл.,
поштовий індекс _____

Ціна позову: 5100 гр.

Позовна заява
про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок
взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки

З ранку 17 лютого 2005 року я разом із своїм чоловіком Поповим Олександром Вікторовичем на належному мені автомобілі „VOLKSWAGEN Passat”, 1985 року випуску, реєстраційний № 39718 СА, поїхала до м. ___________ ___________ області.
При виїзді із м. ___________, на перехресті біля ветеринарної лікарні по вул. 6-ї Гвардійської дивізії, відбулося зіткнення мого автомобіля з автомобілем М-412, реєстраційний № 13-11 СУ, під керуванням його власника Ліфиренко Івана Борисовича.
Винним у дорожньо-транспортній пригоді був визнаний відповідач, який під час зіткнення транспортних засобів порушив п. 16.12 і п. 33 Правил дорожнього руху, що підтверджується доданими до заяви копіями постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 25 лютого 2005 року і постанови судді ___________ міськрайсуду від 12 березня 2005 року про притягнення його до адміністративної відповідальності.
Внаслідок зіткнення у мого автомобіля були пошкоджені передні крила, капот, радіатор, бампер, лобове скло і фари, що підтверджується доданою до заяви копією протоколу огляду транспортного засобу. Попередня вартість його ремонту складає близько 5100 гр. Свої позовні вимоги у вказаній частині я уточню після проведення автотоварознавчої експертизи.
У відповідності з ч. 2, 5 ст. 1187, п. 1 ч. 1 ст. 1188 Цивільного кодексу України шкода, завдана внаслідок зіткнення декількох джерел підвищеної небезпеки, відшкодовується винною особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом, якщо вона не доведе, що шкоду було завдано внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.
Виходячи з цього, я запропонувала відповідачеві добровільно відшкодувати мені завдану майнову шкоду, однак він відмовився посилаючись на відсутність коштів.
Крім доданих до заяви документів, зазначені мною обставини зможуть підтвердити Попов О. В., Черненко П. В. та інші свідки.
На підставі викладеного й у відповідності із ст. 16, ч. 1, 2, 5 ст. 1187, п. 1 ч. 1 ст. 1188, ст. 1192 ЦК України, керуючись ч.1 ст. 88, п. 5 ч. 6 ст. 130, ст. 143 ЦПК України

прошу:

1. Стягнути з Ліфиренко Івана Борисовича на мою користь майнову шкоду в сумі 5100 гр., завдану мені внаслідок пошкодження автомобіля.
2. Стягнути з відповідача на мою користь судові витрати.
3. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про витребування із ___________ МРЕВ УДАІ України у ___________ області матеріалів перевірки по факту дорожньо-транспортної пригоди, яка відбулась 17 лютого 2005 року з моєю участю і участю відповідача Ліфиренко Івана Борисович, призначення автотоварознавчої експертизи для визначення дійсної вартості відновлюваного ремонту мого автомобіля та виклик до суду свідків:
- Попова Олександра Вікторовича, який проживає за адресою: вул. К. Маркса, буд. 55, кв. 1, м. ___________ ___________ області,
- Черненка Петра Володимировича, який проживає за адресою: вул. Депутатська, буд. 89, кв. 126, м. ___________ ___________ області.

Додатки:

1. Дві копії свідоцтва про реєстрацію автомобіля.
2. Дві копії постанови про відмову в порушенні кримінальної справи.
3. Дві копії постанови ___________міськрайонного суду.
4. Квитанція про сплату судового збору.
5. Копія квитанції про сплату судового збору.
6. Квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
7. Копія квитанції про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
8. Копія позовної заяви.

„____”__________200__р. _______________Попова Т.Б.