Процес прошивки документів – це один з методів організації та впорядкування сторінок та документації в цілому. Після затвердження залишається правильно оформити проєкт таким чином, щоб працювати чи зберігати документи було зручно. Крім того, прошивка документів - це зручний спосіб систематизувати великий обсяг робочої та проєктної документації. Його використовують як у поточному діловодстві (наприклад, під час передачі паперів на перевірку), так і в архівному зберіганні.
Зазвичай для процедури використовуються спеціальні пластикові або металеві пружини, а також затискачі. Сам процес, попри уявну простоту, є важливим організаційним моментом. Якщо офіційні папери зшиті неправильно, помилки можуть спричинити серйозні наслідки – проєкти можуть бути не прийняті державними органами чи партнерами. До прошивки варто підходити уважно та враховувати всі вимоги та можливості подальшого використання.
Основні етапи прошивки документів охоплюють:
Саме така послідовність забезпечує зручність у роботі з документами, їх надійне збереження та організацію. Крім того, виготовлена документація має професійний вигляд.
Для того, щоб будь-який спосіб був максимально ефективний, важливо попередньо підготувати комплект:
Вартість прошивки кожної палітурки розраховується типографіями залежно від товщини документа та щільності окремих сторінок. Старі комплекти розглядаються підприємствами індивідуально. При замовленні варто заздалегідь попереджати про можливу перепрошивку в цей же блок або вірогідність додавання аркушів – це допоможе обрати найзручніший спосіб прошивки.
Друк креслень виконують типографії та спеціалізовані підприємства. Розміри залежать від виду документа та майбутнього використання. Невеликі формати застосовуються для архівації та зберігання проєктної документації на окремі деталі чи плани, широкоформатний друк підходить для об'ємних проєктів. Найпоширеніші формати друку:
Стандартами передбачено різні способи прошивки документації, тож варто попередньо дізнатися про наявні вимоги та узгодити спосіб з'єднання з методистом чи замовником.
Донедавна популярний метод з'єднання за допомогою ниток використовується сьогодні вкрай рідко, бо може зіпсувати листи. Більш надійними та зручними варіантами прошивки визнані :
Зшити на пружину, металеву чи пластикову, документацію можна полистно або ж зошитним типом. Останній варіант більш розповсюджений, оскільки є довговічним та міцним. Окремо з'єднані в невеликі групи палітурки металевою пружиною прошиваються в один документ. Обкладинка може бути м'якою або з твердого картону, шкіри, пластику тощо. Формат обирається залежно від вимог – галузевих, державних чи холдингових.
от 20'692 грн/м2
от 20'692 грн/м2
от 20'692 грн/м2