Все більше людей обирають для життя екологічні, теплі та довговічні дерев'яні будинки. Однак щоб досягти цих переваг, при будівництві та при оздобленні будівлі слід дотримуватись конкретних правил та технологій. Внутрішня обробка домів з бруса відрізняється від оздоблення кам'яних та цегляних будинків через особливості природного матеріалу. Як обшивати дерев'яні стіни ззовні та зсередини, які матеріали для цього підходять та як захистити деревину ─ далі в статті.
Джерело: koleo.com.ua
Для внутрішньої обшивки будинку застосовуються матеріали, які подібні до деревини за властивостями до поглинання вологи, паропроникності, термічного розширення, теплоізоляції. В більшості випадків використовуються:
Джерело: koleo.com.ua
Також для внутрішнього оздоблення допускається використання матеріалів, які складаються з натуральних та синтетичних компонентів:
Кожен з матеріалів має свої переваги та недоліки, які потрібно враховувати при виборі. Найчастіше за все застосовується вагонка. Це екологічний, зручний в установці матеріал, що “дихає” та має тривалий термін використання. Підходить як для внутрішніх, так і для фасадних робіт, має відмінні естетичні характеристики. З недоліків ─ поверхню потрібно обробляти захисними покриттями, щоб попередити потемніння та гниття матеріалу.
Інтер'єрні панелі з синтетичними складниками доступні за ціною, мають широкий спектр застосування, деякі з них практично не відрізняються від натуральних за зовнішнім виглядом. Їх можна фарбувати, клеїти шпалери, ламінувати. Недоліки ─ можливе накопичення вологи, тому слід попередньо обробити дерев'яні елементи захисними розчинами.
Джерело: koleo.com.ua
Внутрішнє оздоблення проводиться через кілька місяців після того, як завершено монтаж стін дерев'яних будинків, щоб деревина дала первинну усадку. Етапи роботи:
Якщо для обшивки ви обрали гіпсокартон, варто віддати переваги вологостійкому варіанту. Також додатково рекомендується зробити утеплення стін, розклавши утеплювач між стіною та листом гіпсокартону.
Листи монтують на підготовлений каркас, який складається з металічних рейок. Їх потрібно зафіксувати до стіни саморізами або шурупами. Далі листи кріплять на каркас, на стики наносять шпаклівку, а після цього шви ґрунтують. Через 6-8 годин після повного висихання ґрунтування гіпсокартон можна фарбувати або клеїти шпалери.
Джерело: koleo.com.ua
Фасад дерев'яного будинку зазвичай обшивають натуральними матеріалами:
Це екологічні матеріали, які забезпечують вільний газообмін із зовнішнім середовищем, тому волога не накопичується під панелями. Також для обшивки зовні застосовуються різні види сайдингу (металевий, вініловий, цементний), профлист, облицювальна цегла та ін. У цьому випадку потрібно встановити вентильований фасад, щоб забезпечити циркуляцію повітря і видалення надлишкової вологи.
Деревина схильна до шкідливого впливу опадів, перепадів температури та ультрафіолету, також матеріал можуть пошкодити комахи. Тому періодично потрібно проводити обробку дерев'яних поверхонь, щоб запобігти руйнуванню та зберегти естетичний вигляд будівлі.
Для обробки від цвілі, мікроорганізмів, грибків та комах застосовуються антисептики просочувального та покривного типу. Додатково деревину обробляють вогнетривкими засобами, що пригнічують спалах, консервантами, які підтримують стан матеріалу, а також засобами від вигорання на сонці та впливу вологи.
Які матеріали найкраще підходять для обшивки стін у дерев'яному будинку?
Майстри рекомендують застосовувати натуральні матеріали, такі як вагонка різних типів та коркові панелі. Вони добре пропускають повітря, естетично виглядають, а також слугують додатковим утепленням. Також допускається внутрішня обшивка стін гіпсокартоном, панелями ДВП, зовні ─ сайдингом, облицювальною цеглою, профлистом.
Чи потрібна додаткова теплоізоляція перед обшивкою стін у дерев'яному будинку?
Залежить від якості будівництва та обраного матеріалу для обшивки. Наприклад, при монтуванні листів гіпсокартону можна додатково утеплити стіни ізолювальними матеріалами. Також можна утеплити стіни перед встановленням панелей сайдингу зовні.
Чи можна обшити стіни у дерев'яному будинку сухошпалерами?
Оздоблення дерев'яних інтер'єрів шпалерами допускається, але їх потрібно наносити на попередньо монтовані та підготовлені поверхні, наприклад, на гіпсокартон.
Як підготувати дерев'яні стіни для обшивки?
Дерев'яні поверхні перед оздобленням потрібно захистити від негативного впливу вологи та плісняви. Тому на них наносять спеціальні захисні засоби, після чого можна проводити монтаж обшивки.
от 20'692 грн/м2
от 20'692 грн/м2
от 20'692 грн/м2