Колінний суглоб, що бере участь у всіх рухах, пов'язаних з ходьбою, бігом, стрибками, є одним із найбільш уразливих суглобів людини. Це одночасно з тим, що він витримує постійні підвищені навантаження, особливо це стосується спортсменів. Будь-які порушення в колінному суглобі можуть спричинити обмеження рухливості, а іноді в найскладніших випадках можуть призвести до інвалідності.
Щоб уникнути різних порушень, захистити колінний суглоб під час інтенсивного руху та занять спортом, а також прискорити процес відновлення після операцій та травм використовують спеціальні еластичні ортопедичні вироби – наколінники.
Види наколінників
Бандажі для колінного суглоба розрізняються за жорсткістю, що визначається складом тканини та наявністю різних жорстких елементів – ребер, кілець, а також багаторівневих застібок-стяжок. Існують такі різновиди наколінників:
Існують спеціальні наколінники-брейси – ортези з шарнірним механізмом, які дозволяють зафіксувати суглоб у певному положенні. Вони використовуються в процесі реабілітації для поступового збільшення кута відведення суглоба.
Шарніри наколінників-брейсів бувають 2-х видів:
- Жорсткі наколінники або тутори, що мають, крім ребер жорсткості, багаторівневі застібки-стяжки для додаткової фіксації. Різновидом тутора є спеціальний жорсткий рамний ортез з алюмінієвого сплаву, що складається з двох половинок, які застібаються жорсткими фіксаторами.
Спортивні наколінники можна розділити на кілька груп:
Коли використовуються наколінники
Наколінники використовують у таких випадках:
Використання фіксатора безпосередньо залежить від його жорсткості:
Як вибрати наколінник
Щоб еластичний виріб чинив правильну дію і не завдав шкоди хворому, треба правильно визначити жорсткість.
Прості м'які еластичні вироби можна носити без призначення лікаря. Їх зазвичай використовують після незначних травм, і навіть для захисту суглоба від повторних травм. Їх можна використовувати без призначення лікаря.
Напівжорсткі та жорсткі наколінники повинен прописати лікар, виходячи зі стану суглоба, періоду реабілітації чи складності травми. Носити такі наколінники без призначення лікаря не рекомендується, оскільки невиправдана фіксація суглоба може призвести до ускладнень та послабити м'язи і зв'язки колінного суглоба..
Крім жорсткості фіксатора треба правильно вибрати розмір тому, що занадто великий наколінник неможливо правильно зафіксувати, і він не надаватиме потрібної дії, а маленький передавлюватиме м'язи, викликаючи судоми.
При виборі слід враховувати можливу алергію, що можуть спричинити певні волокна у складі тканини наколінника.
Для вибору розміру слід зробити такі виміри:
Отримані результати порівнюють з даними розмірної таблиці на упаковці наколінника. Не можна використовувати розмірні таблиці одного виробника для вибору виробів від іншого виробника, оскільки вони можуть незначно відрізнятись, що призведе до неправильного вибору.
При виборі наколінника слід керуватися відчуттями пацієнта. При підвищеній чутливості будь-які вставки - ребра, пателярні кільця можуть викликати дискомфорт і затримувати відновлення рухливості колінного суглоба.
от 20'692 грн/м2
от 20'692 грн/м2
от 20'692 грн/м2